Черкащина — Шевченків край!

< Назад
Інформація
від 1960 грн
Виїзд: під запит
Кількість днів: 2
Тип тура: Груповий
Маршрут: Моринці - Шевченково- Будище - Черкаси- Мошни - Канів

Запрошуємо на Черкащину!

Тур для організованої групи туристів від 25 осіб

Замовити
день
01
Моринці - Шевченково- Будище

Зустріч гостей представником туроператора. По дорозі зупинка на сніданок.

Запрошуємо на екскурсію в Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка".

Садок вишневий коло хати.
Хрущi над вишнями гудуть.
Плугатарi з плугами йдуть.
Спiвають iдучи дiвчата,
А матерi вечерять ждуть.
Приїзд в с.Моринці, де 9 березня 1814 року народився син українського народу - Тарас Шевченко. Народжений на Тарасія (релігійне свято) дало привід назвати хлопчика Тарасом, що в перекладі з грецького означає "бунтар". Саме тут засвітилася зірка, якій судилося світити крізь століття променистим світлом.
Відвідування хати Якима Бойка, діда Тараса Шевченка по матері, будинки Андрія Копія, в якій жила родина Шевченків, де минули перші півтора року життя Тараса. Тут відтворена експозиція побуту українського села того часу: українські вишиванки, вироби з дерева і глини. Огляд кузні, дерев'яного будинку заможного чумака (XIX ст.), Біля якого стоїть старовинний козацький хрест, каплиці Покрови Пресвятої Богородиці Святого Тарасія, пам'ятника матері поета - символ материнства, жіночності, ніжності, притаманних усім українським жінкам.
«Я всяку ніч тільки й бачу уві сні тебе, Керелівку, і рідню, і бур'яни (ті бур'яни, де колись ховався від школи); весело стане, прокинусь, заплачу ... »

Переїзд в с.Шевченкове (Керелівку), де пройшло нелегке дитинство маленького Тараса (1815-1829 рр.). Відтворено батьківський будинок у якого стоїть бронзова фігурка тринадцятирічного Тараса.
Відвідування літературно - меморіального музею Великого Кобзаря, розташованого на території батьківської садиби. П'ять просторих залів Шевченківського музейного будинку розповідають про життя, звичаї, побут селян, дитинство і приїзди Т.Г.Шевченка в рідний край. А також могили матері та батька поета, д церкви Іоанна Богослова, хати дяка Рубана, в якому маленький Тарас два роки навчався грамоті (1872р.).
Обід.
"...Як побачу
Малого хлопчика в селі,
Мов одірвалось од гіллі,
Одно-однісіньке, під тином,
Сидить собі в старій ряднині, — 
Мені здається, що се я,
Що це ж та молодість моя..."

Переїзд в с.Будище, де Тарас підлітком казачковал у пана Енгельгардта. Зберігся маєток поміщика, вітряк (XIX ст.) І парк. А також три тисячілетніх дуба, де за переказами, в дуплі одного з них Тарас ховав свої малюнки.

Переїзд в Черкаси. Поселення в готель.

За бажанням, можна замовити вечерю або банкет в ресторані (за додаткову плату).

А для тих, хто ще не дуже втомився, факультативно рекомендуємо відвідування нічного клубу DISCO HALL "MANHATTAN" - це місце якісного відпочинку в стилі Нью-Йорк. Найсучасніша світло і звуко-апаратура, провідні DJ України та Європи, виступи зірок, Go-go шоу, авторська кухня, велика карта бару. Або ж весело провести час в боулінг-клубі, більардной, отримавши задоволення від гри.

Ночівля.

день
02
Черкаси- Канів

Сніданок. Звільнення номерів.

Запрошуємо на оглядову екскурсію "Знайомтеся - наші Черкаси!"

«Черкассы, Черкассы - Жемчужина рая.
Наш город цветущий понравится Вам.
Черкасщина наша – просторы без края,
Приедешь, увидишь и влюбишься сам.»

Черкаси - унікальне місто, заснований в XIII в., Як оборонний форпост, який за час свого існування зіграв певну роль в історії всієї України. Назва міста історики пов'язують з проживали тут козаками-черкасами (черкесами). Черкаси був центром формування козацтва, жителі міста брали безпосередню участь в Хмельниччині і Коліївщину. Історія міста тісно пов'язана з ім'ям видатного українського поета Т.Г.Шевченка.

Оглядова екскурсія (2 години): Замкова гора, меморіальний комплекс - "Пагорб слави" з монументом «Батьківщиною-Мати», звідки відкривається чудовий вид на «Долину троянд» і Дніпро, Свято-Троїцький кафедральний собор, рожева будівля філармонії, блакитний палац ( початок ХХ ст.), особняк підприємця Щербини (1892), а нині Будинок одруження, Соборна площа.

Відвідання єдиного в світі музею однієї книги "Кобзар" Т.Г.Шевченка, який знаходиться в меморіальному будинку братів Цибульських, де в 1859 році жив і Т. Г. Шевченко. Колекція музею налічує безліч видань «Кобзаря», які випускалися на різних мовах протягом більше 150 років. Гордістю музею є перше видання «Кобзаря», яке було випущено в Петербурзі в 1840 р, а його автору було всього лише 26 років. Також фонд музею налічує велику кількість шевченківських листівок, медалей, значків і т.д.

Далі наш шлях лежить в Шевченківський національний заповідник.

По дорозі зупинка в с.Мошни. Огляд і відвідування Спасо-Преображенської церкви (1830-1840 рр.) Побудованої за проектом архітектора Торрічеллі в стилі неоготики, незвичному для релігійних споруд. Стильовим рішенням вона нагадує Воронцовський палац в Криму. Приїзд в м.Канів.

"Як умру, то поховайте  мене на могилі, 
Серед степу широкого, на Вкраїні милій, 
Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі 
Було видно, було чути, як реве ревучий."

Могила Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі є одним з найбільш шанованих місць для українського народу. Сходження на Чернечу (Тарасову) гору до могили Т.Г.Шевченка - великого народного Кобзаря.

Відвідування літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка, де зібрано тисячі експонатів, що розповідають про життєвий і творчий шлях геніального поета і художника, сміливого борця проти гніту і кріпосництва, в нелегких умовах в царській Росії. Експозицію музею складають вироби народних майстрів центральних областей України.

Відвідування першого музею Кобзаря - відтвореної «Тарасової світлиці».

Прогулянка по парку на Тарасовій горі, закладеного на честь 150-річчя від дня народження поета. Купівля сувенірів на пам'ять.

Обід.

Відвідування Свято-Успенського собору, закладеного в 1144г. Всеволодом Ольговичем - батьком визначного полководця Київської Русі, героя "Слова о полку Ігоревім" Святославом Всеволодовичем. У травні 1861-го в стінах Успенського храму знаходилася труна з тілом Тараса Шевченка, якого перевозили з Петербурга на вічне упокоєння в Канів.

Огляд Канівської ГЕС. З оглядового майданчика відкривається вся краса могутнього Дніпра.

Ось і прийшов час прощатися з нашими гостями! До нової зустрічі!

Вартість туру на 1 особу: від 1960 грн

Для організованої групи туристів від 25 чол

При замовленні туру ціни просимо уточнювати

У вартість входить:

-зустріч групи представником туроператора;
- трансфери по програмі;
- екскурсії по програмі:
екскурсія в Мошни-Шевченкове;
екскурсія по Черкасам + Канів;
- вхідні квитки по програмі;
- проживання в готелі 1 ніч, 2-3-х місні номери з вигодами;
- харчування: 2 сніданки, 2 обіди;
- страхування.

У вартість не входить:

- факультативні програми;
- особисті витрати;
- додаткові трансфери.

За бажанням Замовника екскурсійна програма може змінюватися і доповнюватися