Чигирин-Суботів-Холодний Яр

< Назад
Інформація
від 190 грн
Виїзд: під запит
Кількість днів: 1
Тип тура: Груповий
Маршрут: Черкаси-Чигирин-Суботів-Холодний Яр-Черкаси

Чигирин  —  прадавнє  місто  
Мужності  і  слави,  
Там  колись  була  столиця  
Нашої  Держави!

Група 20+3, 25+4, 34+6, 42+7, 66+9

Замовити

Виїзд автобусом  із Черкас в Національний історико-культурний заповідник " Чигирин" (екскурсовод на маршруті). 

Чигирин - перша столиця Української козацької держави на чолі гетьмана Богдана Хмельницького. Біля підніжжя Замкової гори розташований музейний комплекс - архітектурна домінанта Чигирина.  Відвідування музею Б. Хмельницького (вхідні квитки та послуги екскурсовода за додаткову плату), розташованого в приміщенні будинку повітової управи кінця XIX ст. Зібрання експонатів музею налічують близько 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII століття, козацька зброя і спорядження, нумізматика, витвори українського мистецтва на козацьку тематику. З їх допомогою відтворено матеріально-предметне середовище, в якому жив і вершив державні справи гетьман Б. Хмельницький.Гордість музею-серія картин "Гетьмани України" народного художника України Д. Нарбута.

Відвідування відтвореного історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького"(вхідні квитки та послуги екскурсовода за додаткову плату),  Петропавловської церкви, каплиці Покриву Пресвятої Богородиці, в якій перезахоронені останки 263 козаків і жителів міста, загиблих під час татарських набігів ХVІІ ст.

Сходження на Замкову (Богданову) гору, огляд величного пам'ятника Богдану Хмельницькому (заввишки 18,6 м), реконструйованого бастіону Дорошенко (XVI - XVII вв.), кам'яного хреста на честь захисників Чигиринського бастіону (1912 р.), пам'ятника Кобзареві.

Переїзд в с.Суботів.  Відвідування Ільїнської церкви (1653г. ) -усипальниці гетьмана Б. Хмельницького, єдиного спорудження родової садиби Хмельницьких, що збереглося, в Суботові (зображена на сучасній купюрі в 5 гривен). У XIX ст. біля церкви прибудували дзвіницю. Огляд, залишків фундаменту оборонної вежі замчища, який знаходиться під склянним куполом. Поруч - кам'яні хрести ХVІІІ ст., козацька гармата, дві українські хати (XVIII ст.), в одній з яких відтворений інтер'єр майстерні гончаря.

Ще одна пам'ятка часів Хмельниччини – «Три колодязі». Колодязі викопали в мальовничій долині місцевої річки Суби за наказом Хмельницького. Як написано на камені - "на честь спільної боротьби українського, російського і білоруського народів у визвольній боротьбі проти польської шляхти". Смак води в кожному колодязі, які розташовані поруч, - різний. Переїзд в Холодний Яр, де знаходиться одне з найвидатніших пам'яток Холодного Яру, яке має національний статус, - Мотронинське городище скіфського часу (VIII - IV вв. до н.е.). Також знаменитий Холодний Яр гадамацким повстанням, яке почалося в 1768 році і увійшло до історії під назвою Коліївщина. Повстання очолив запорізький козак - Максим Залізняк. У 1918-1922 роках на території Чигиринського краю діяла Холодноярська Республіка. Центром її було село Мельники, а потім Мотронинский монастир.

Відвідування Свято-троїцької церкви Мотронинского жіночого монастиря (1804 р), розташованого на території скіфського мотронинского городища.

Переїзд на хутір Буда до могутнього Дуба Залізняка (вхідні квитки за додаткову плату), вік якого більше 1000 років. Він пам'ятає походи київських князів, був свідком козацтва, гайдамаки збиралися під його покривом, Тарас Григорович Шевченко бував біля нього. Це дерево заслуговує особливої поваги. Його висота 24 м, в обхваті 8 м 90 см.

Вільний час на відпочинок.

Переїзд в Черкаси.

Вартість туру в грн:

Група 20 + 3 25 + 4 35 + 4 42 + 7  66+9
За групу 6100 7000 8575 9450 12540
За 1 особу 305 280 245 225 190

При замовленні туру цені просимо уточнювати

У вартість входить:

- проїзд автобусом  по маршруту Черкаси-Чигирин-Суботів-Холодний Яр-Черкаси,

- для шкільних груп 10+1 супроводжуючий,

- оформлення необхідних документів,

- групова страховка.

У вартість не входить:

- вхідні квитки та екскурсійні послуги в музеях та на туристичних об'єктах,

- екскурсовод на маршруті (шляхова інформація),

- додаткові трансфери,

- особисті витрати (обід , сувеніри).

Додатково оплачується (орієнтовно) :
- музей  Б.Хмельницького – діти 10 грн/дор 20 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб – 150 грн (40-45 хв). Сайт заповідника: http://chigirinzapovidnyk.org.ua
- історія Замкової гори- діти 10 грн /дор 15 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб – 150 грн (45-50 хв)
- резиденція Б.Хмельницького - діти 5 грн/дор 10 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб –  80 грн (екскурсія по території, приміщення зачинені) (30 хв)

-Ільїнська церква +замчище – діти 10 грн/дор 15 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб – 150 грн (40-45 хв)
- українська хата 19 ст - діти  5 грн/дор 5 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 50 грн
- дуб Максима Залізняка - діти 5 грн/дор 10  грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб – 100 грн