Корпоратив: Чигиринщина — гордість Черкаського краю!

< Назад
Інформація
від 340 грн
Виїзд: під запит
Кількість днів: 1
Тип тура: Груповий
Маршрут: Черкаси-Чигирин-Суботів-Холодний Яр-Черкаси

Доторкніться до історичних місць героїчного краю!

Тур для організованої групи туристів від 25 осіб

Екскурсовод на маршруті!

Замовити

Виїзд автобусом з Черкас до Національного історико-культурний заповідник "Чигирин" (екскурсовод на маршруті).

"Чи не той то хміль, що коло тичин в'ється?
Гей, той то Хмельницький, що з ляхами б'ється."

Чигирин - перша столиця Української козацької держави на чолі гетьмана Богдана Хмельницького. Біля підніжжя Замкової гори розташований музейний комплекс - архітектурна домінанта Чигирина.

Відвідування музею Б. Хмельницького (вх.квитки і послуги екскурсовода за додаткову плату), розташованого в приміщенні будинку повітової управи кінця XIX в. Збори експонатів музею налічує близько 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII століття, козацька зброя і спорядження, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику. З їх допомогою відтворено матеріально-предметне середовище, в якій жив і вершив державні справи гетьман Б.Хмельницький. Гордість музею - серія картин "Гетьмани України" народного художника України Д. Нарбута.

Відвідування відтвореного історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького" (вх.квитки і послуги екскурсовода за додаткову плату), Петропавлівської церкви, каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, в якій перепоховано останки 263 козаків і жителів міста, які загинули під час татарських набігів ХVІІ ст.

Сходження на Замкову (Богдавнову) гору (послуги екскурсовода за додаткову плату), огляд величного пам'ятника Богдану Хмельницькому (висотою 18,6 м), реконструйованого бастіону Дорошенка (XVI-XVII ст.), кам'яного хреста на честь захисників Чигиринського бастіону (1912 р .), пам'ятника «Кобзаря».

«Полягла Богдана голова,
Та слава його козацька не вмре, не поляже
Про лицарство всякому розкаже.»

Переїзд в с.Суботів. Відвідування Іллінської церкви (1653р.) -Усипальніци гетьмана Б. Хмельницького, єдиною збереженою споруди родової садиби Хмельницьких в Суботові (зображена на сучасній купюрі в 5 гривень). У XIX ст. біля церкви прибудували дзвіницю.

Огляд, залишків фундаменту оборонної вежі замчища, який знаходиться під стаклянним куполом. Поруч - кам'яні хрести ХVІІІ ст., Козацька гармата, два українські хати (XVIII ст.), В одній з яких відтворено інтер'єр майстерні гончара (вх.квитки і послуги екскурсовода за додаткову плату).
Ще одна визначна пам'ятка часів Хмельниччини - Три криниці ". Колодязі викопали в мальовничій долині місцевої річки Суби за наказом Хмельницького. Як написано на камені -« в честь спільної боротьби українського, російського і білоруського народів у визвольній боротьбі проти польської шляхти ». Смак води в кожному колодязі, які розташовані поряд - різний.

Переїзд до Холодного Яру, де знаходиться одне з найвизначніших пам'яток Холодного Яру, яке має національний статус - Мотронинське городище скіфського часу (VIII-IV ст. До н.е.). Також знаменитий Холодний Яр гадамацкім повстанням, яке почалося в 1768 році і увійшло в історію під назвою Коліївщина. Повстання очолив запорізький козак - Максим Залізняк. У 1918-1922 роках на території Чигиринського краю діяла Холодноярська Республіка. Центром її було село Мельники, а потім Мотронинський монастир.
Відвідування Свято-Троїцької церкви Мотронинського жіночого монастиря (1804 г.)., Який розташований на території скіфського мотронинського городища.

"Бувало,  в  неділю,  закривши  мінею,  
По  чарці  з  сусідом  випивши  тієї,  
Батько  діда  просить,  щоб  той  розказав  
Про  Коліївщину,  як  колись  бувало,  
Як  Залізняк,  Ґонта  ляхів  покарав." Т.Шевченко

Переїзд в с.Буда до могутнього Дуба Залізняка (вх.квитки і послуги екскурсовода за додаткову плату), вік якого понад 1000 років. Він пам'ятає походи київських князів, був свідком козацтва, гайдамаки збиралися під його покровом, Тарас Григорович Шевченко бував біля нього. Це дерево заслуговує на особливу повагу. Його висота 24 м, в обхваті 8 м 90 см.

За бажанням Замовника можемо замовити обід або банкет в ресторані (замовляється заздалегідь).

Факультативно рекомендуємо в ресторані скуштувати козацькі наливки від шинкаря: хреновуха, спотикач, вишнівка, слив'янка, смородінівка, наливка з полуниці ... Все, чого душа забажає! Все це допоможе Вам розслабитися і відчути неспішну життя української глибинки.

Переїзд в Черкаси.

Вартість туру в грн:

Група        25 осіб
За групу                8500                  
За 1 особу        340

При замовленні туру ціни просимо уточнювати

У вартість входить:

- проїзд автобусом  по маршруту Черкаси-Чигирин-Суботів-Холодний Яр-Черкаси,

- екскурсовод на маршруті (шляхова інформація),

- групова страховка

У вартість не входить:

- вхідні квитки та екскурсійні послуги в музеях,

- додаткові трансфери,

- особисті витрати (обід , сувеніри). За бажанням Замовника можемо замовити обід або банкет в ресторані.

Додатково оплачується:
- музей  Б.Хмельницького - дор 15 грн/діти 10 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 100 грн. Сайт заповідника: http://chigirinzapovidnyk.org.ua
- історія Замкової гори- дор 10 грн /діти 7 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 100 грн.
- резиденція Б.Хмельницького - дор 6 грн/діти 4 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 60 грн.
- замчище Б.Хмельницького в с.Суботів та Ільїнська церква -дор 10 грн/діти 5 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 100 грн.
- українська хата 19 ст - дор  3 грн/діти 3 грн, екскурсійні послуги на групу до 25 осіб - 30 грн.
- дуб Максима Залізняка - дор 5 грн/діти 3  грн